Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zagórski sytuacji w wymiarze sprawiedliwości: mamy coś na kształt postępującej anarchizacji tego obszaru

PR 8:04 18 grudnia 2019
Telewizja Republika
Gościem poranka w Telewizji Republika był minister cyfryzacji Marek Zagórski. - Obecna sytuacja podważa i tak słabe zaufanie do wymiaru sprawiedliwości – mówił Zagórski.

 

Minister wskazał jako najbardziej gorący temat obecnie w polskiej polityce sytuacje związaną z wymiarem sprawiedliwości.

- Sytuacja z którą mamy do czynienia jest niebezpieczna. Mamy coś na kształt postępującej anarchizacji tego obszaru funkcjonowania państwa. To może podważać fundamenty na których oparte jest państwo. Podważa i tak słabe zaufanie do wymiaru sprawiedliwości. A bez wymiaru sprawiedliwości dobrze państwo funkcjonować nie może - powiedział.

Minister wskazał odnośnie projektu ustawy który wzbudził protest sędziów, że zawarte w nim przepisy dotyczące potencjalnego karania sędziów, wzorowane są na Francuskich przepisach podczas gdy te w Niemczech, są jeszcze bardziej restrykcyjne.

- Mamy do czynienia z postępującą eskalacją tego sporu – stwierdził.

- Myślę, że w ogóle nie byłoby tego tematu gdyby był sprawnie działający wymiar sprawiedliwości. Powiedzenie, że kiedyś do sądu szło się po sprawiedliwość dziś po wyrok oddawało odczucie obywateli. Jak byłem posłem w latach 2001-2005 bardzo wiele osób przychodziło do mojego biura poselskiego skarżąc się na wyroki – mówił Zagórski.

- To już dawno przestała być dyskusja o wymiarze sprawiedliwości a stała się dyskusją czysto polityczną – powiedział.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze