Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zagórski: musimy rozwijać obronę przed cyberatakami

ASy 20:01 18 września 2020
Minister wskazał, że wciąż musimy rozwijać obronę przed cyberatakamiTV Republika
W programie „Rozmowa ściśle jawna” wystąpił Marek Zagórski, minister cyfryzacji. Program poprowadził Piotr Nisztor.

Na wstępie gospodarz programu zapytał o dzisiejsze nastroje Zjednoczonej Prawicy po przegłosowaniu ustawy o zwierzętach futerkowych:

- Koalicja Zjednoczonej prawicy ma poważny kryzys, najbliższe dni pokażą, na ile da się wrócić do rozmowy i przywrócić podważone zaufanie. Powinniśmy poczekać na ostateczny wygląd, ale na razie to chyba najpoważniejszy kryzys prawicy – skomentował minister.

Cyfryzacja Polski

Następnie obaj dyskutowali o cyfryzacji naszego kraju i o tym, jak ten proces będzie wyglądał:
-Wydaje się, że to jakieś science-fiction, a tak naprawdę już wszyscy korzystamy ze sztucznej inteligencji.
Zagórski dodał, że coraz częściej obecna sztuczna inteligencja obecna jest w różnych sektorach naszego życia. Zaznaczył również, że co prawda „analizy do podstawy przygotowania dokumentu o cyfryzacji mówią, że zniknie wiele zawodów, ale w miejsce 100 takich powstanie 130 nowych stanowisk”:
- Naszym wyzwaniem to właśnie stworzenie warunków do powstania tych 130 miejsc. Musimy usystematyzować administrację biznesu, położyć nacisk na edukację cyfrową, ale też współpracę z państwami na równym poziomie.
Minister cyfryzacji wspomniał również o aspekcie etycznym w zastosowaniu sztucznej inteligencji:
- Jest tu istotny. To też ważny element, skoro maszyny zastępują człowieka, powinniśmy mieć odpowiednio sformułowane przepisy w tej sprawie – podkreślił.

- Polska jest w podobnej sytuacji, co cała Unia Europejska, czyli nie najlepszej. Wyścig toczy się pomiędzy USA a Chinami, dużo jeszcze przed nami, żebyśmy mogli mówić o rozwoju na tym polu. Ważna jest odpowiednia polityka dostępu do danych – skomentował Zagórski.

Cyberbezpieczeństwo

Na koniec minister cyfryzacji wypowiedział się o cyberbezpieczeństwie w obliczu całego projektu cyfryzacji:
- Proces cały czas trwa, wciąż musimy rozwijać obronę przed cyberatakami, musimy uświadamiać i rozwijać własne cyberbezpieczeństwo. Zagrożenie może przyjść z każdej strony.

Źródło: TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze