Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zadzwonił na 112, groził wybuchem i zażądał 700 tys. zł. Grozi mu 10 lat więzienia

ds 18:11 25 czerwca 2017
Policjanci z Dzerżoniowa (woj. dolnośląskie) zatrzymali 24-latka, który zadzwonił do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego we Wrocławiu i zażądał od dyspozytora 700 tysięcy złotych. Mówił, że jeśli jego żądanie nie zostanie spełnione, wysadzi budynek w powietrze. Teraz mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Do dyspozytorni zadzwonił mężczyzna, który poinformował o pożarze na 7. piętrze w jednym z budynków. W kolejnym zgłoszeniu podano informacje o "rozprzestrzenianiu się substancji trujących w kolejnym budynku".

– Policjanci natychmiast podjęli czynności, mające na celu z jednej strony zweryfikowanie tych zgłoszeń, z drugiej dotarcie do osoby dzwoniącej – relacjonuje rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu Patryk Petrykowski.

Trzeci telefon zawierał groźbę – 700 tys. zł. lub wysadzenie budynku w powietrze. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który – jak się okazało – był autorem trzech telefonów.

– Mężczyzna usłyszał już zarzuty zawiadomienia telefonicznego o nieistniejącym zagrożeniu, które zagrażało życiu i zdrowiu wielu osób – dodaje rzecznik KWP we Wrocławiu.

Teraz 24-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt.

Źródło: rmf24.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze