Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zaczęło się! Kidawa-Błońska o podpisaniu przez prezydenta noweli ustaw sądowych: to kolejny krok w stronę Polexitu

M.N. 18:57 4 lutego 2020
Gazeta Polska
To smutny dzień. Andrzej Duda po raz kolejny podpisał ustawę, która niszczy praworządność. To kolejny krok w stronę Polexitu - oceniła kandydatka PO na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska, komentując podpisanie przez prezydenta noweli ustaw sądowych, rozszerzającej odpowiedzialność dyscyplinarną sędziów.

O tym, że prezydent podpisał nowelizację m.in. Prawa o ustroju sądów powszechnych i ustawy o Sądzie Najwyższym, poinformował we wtorek wieczorem jego rzecznik Błażej Spychalski.

 Do sprawy odniosła się kandydatka na urząd prezydenta z Platformy Obywatelskiej.

 

"To smutny dzień. Andrzej Duda po raz kolejny podpisał ustawę, która niszczy praworządność. To kolejny krok w stronę Polexitu" - napisała we wtorek na Twitterze Kidawa-Błońska.

 

 

 Uchwalona 20 grudnia ub. roku nowelizacja ustaw sądowych, wprowadza odpowiedzialność dyscyplinarną sędziów za działania lub zaniechania mogące uniemożliwić lub istotnie utrudnić funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości, za działania kwestionujące skuteczność powołania sędziego oraz za działalność publiczną niedającą się pogodzić z zasadami niezależności sądów i niezawisłości sędziów.

Źródło: Twitter, media

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze