Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zabójstwo Marka Papały: jest wyrok sądu dotyczący Igora M.

ASy 13:51 27 października 2020
Poprzedni proces w sprawie zabójstwa Papały skończył się w 2013 r.Wikipedia
Igor M. pseudonim "Patyk" został uniewinniony ze wszystkich zarzutów, w tym głównego zarzutu zabójstwa byłego szefa policji - orzekł sąd.

Wyrok ws. zabójstwa Marka Papały zapadł po 22 latach od zbrodni. Papała - szef polskiej policji w latach 1997-1998 r. został zastrzelony przy ul. Rzymowskiego w Warszawie 25 czerwca 1998 r. w samochodzie przed blokiem, w którym mieszkał.

Obrona domagała się uniewinnienia Igora M. ps. "Patyk" z zarzutu zabójstw oraz umorzenia postępowania w przypadku zarzutów związanych z kradzieżami samochodów:

- Nikt z nas nigdy nie pozbawił nikogo życia. Na tej sali nie znajduje się nikt, kto miał związek z tym przestępstwem - podkreślał sam oskarżony.

Groziło mu dożywocie.

Ostatecznie warszawski sąd okręgowy uniewinnił "Patyka" ze wszystkich postawionych mu przez łódzką prokuraturę zarzutów, w tym głównego zarzutu zabójstwa byłego szefa policji Marka Papały.

Wraz z Igorem M. oskarżono sześć innych osób. Robert J., Mariusz M. oraz Tomasz W. oprócz kradzieży byli oskarżeni o dokonanie rozboju na Papale, za co prokuratura zażądała 15 lat więzienia. W przypadku większości zarzutów - w tym najpoważniejszego zarzutu zabójstwa, obrona wnosiła o uniewinnienie.

Poprzedni proces w sprawie zabójstwa Papały skończył się w 2013 r. uniewinnieniem Andrzeja Z. "Słowika" i Ryszarda Boguckiego.

Źródło: PAP, wp.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze