Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zabito 110 rolników. Zostali zaatakowani przez Boko Haram

JD 19:38 29 listopada 2020
Co najmniej 110 cywilów zostało śmiertelnie zabitych.Twitter/Amnesty International Nigeria
Co najmniej 110 cywilów zginęło w sobotę w ataku we wsi na północnym wschodzie Nigerii - poinformował przedstawiciel ONZ w tym kraju. Cywile zginęli najprawdopodobniej z rąk islamistów z Boko Haram. Od 2009 r. Nigerią wstrząsa terrorystyczna działalność Boko Haram, która doprowadziła do śmierci już ponad 36 tys. osób. Ponad 2 mln osób zostały zmuszone do opuszczenia swych domostw i ucieczki.

- To jeden z najkrwawszych ataków w ostatnim czasie - wskazuje agencja AFP.

- 28 listopada wczesnym popołudniem uzbrojeni mężczyźni przyjechali na motocyklach i przeprowadzili brutalny atak na mężczyzn i kobiety pracujących na polach w Koszobe - przekazał koordynator ds. humanitarnych ONZ w Nigerii Edward Kallon.

- Co najmniej 110 cywilów zostało śmiertelnie zabitych, a znacznie więcej zostało rannych - dodał.

Do ataku doszło na polu ryżowym, położonym ok. 10 km od Maiduguri, stolicy stanu Borno - centrum islamistycznej rebelii. ONZ nie wymienił Boko Haram jako agresora, który od ponad 10 lat w kontroluje część terytorium Nigerii.

W październiku 22 rolników zabito podczas pracy na swych polach niedaleko Maiduguri w dwóch oddzielnych atakach. Bojownicy pochodzili z organizacji Boko Haram.

Rząd Nigerii twierdzi, że Boko Haram zostało w większości pokonane już przed pięciu laty, jednak dżihadyści wciąż są w stanie atakować w mieście Maiduguri i wokół niego.

Źródło: rmf24.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze