Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Z siekierą w ręku groziła śmiercią ratownikom medycznym. 45-latce grożą dwa lata więzienia

am 12:04 23 sierpnia 2018
kpppiaseczno.policja.waw.pl
Do policyjnej celi trafiła 45-letnia kobieta, która przy użyciu siekiery groziła śmiercią załodze karetki pogotowia ratunkowego. Została ona obezwładniona, a badanie wykazało, że miała ponad 2 promile alkoholu. Przypominamy, że lekarze i ratownicy medyczni podlegają podczas swojej pracy ochronie prawnej takiej samej jak funkcjonariusz publiczny.

Wieczorem do jednego z mieszkań w Górze Kalwarii wezwano załogę pogotowia ratunkowego. Z zebranych przez policjantów ustaleń wynika, że źle miała się poczuć jedna z osób w nim przebywająca. Na miejscu ratownicy zastali kobietę, która w niecenzuralnych słowach „powitała” ratowników. Gdy została jej zwrócona uwaga na niewłaściwe zachowanie oraz bezzasadne wezwanie, wywołało to jej dodatkowe wzburzenie.

Kobieta sięgnęła po siekierę i zagroziła jej użyciem. Ratownicy obezwładnili ją i przekazali wezwanym na miejsce policjantom z komisariatu w Górze Kalwarii.

Funkcjonariusze dokonali zatrzymania 45-letniej kobiety. Przeprowadzone badanie wykazało, że miała ona ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Zostały jej przedstawione dwa zarzuty karne, za znieważenie oraz za kierowanie gróźb karalnych wobec ratowników medycznych. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2.

Materiały tej sprawy jeszcze dziś zostaną przekazane do prokuratury rejonowej w Piasecznie.

Pamiętajmy, że lekarz czy ratownik medyczny podczas pełnienia obowiązków służbowych korzysta z ochrony prawnej przewidzianej funkcjonariuszowi publicznemu.

Źródło: kpppiaseczno.policja.waw.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze