Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Z OSTATNIEJ CHWILI: Prezydent skierował weta ustaw o SN i KRS do Sejmu

ds 16:25 31 lipca 2017
Prezydent Andrzej Dudaprezydent.pl
Odmowa podpisania przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawy o Sądzie Najwyższym i nowelizacji ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa wraz z uzasadnieniami trafiły w poniedziałek do Sejmu – podał rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński.

Andrzej Duda ogłosił swoją decyzję o zawetowaniu ustaw tydzień temu w poniedziałek. Jak mówił, podczas podejmowania decyzji 'kierował się poczuciem odpowiedzialności za polskie państwo". Zapowiedział też przygotowanie własnych projektów, które następnie przedstawi Sejmowi.

Odmowa podpisania ustawy przez prezydenta oznacza, że trafia ona do Sejmu, do ponownego rozpatrzenia. Sejm odrzuca weto prezydenta większością trzech piątych głosów, w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów. Wówczas prezydent w ciągu siedmiu dni podpisuje ustawę.

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości zadeklarowali, że poczekają na prezydenckie projekty ustaw o Sądzie Najwyższym oraz o Krajowej Radzie Sadownictwa, które – jak twierdzi PiS – są podstawą reformy polskiego wymiaru sprawiedliwości.

Prezydent złożył za to podpis pod trzecią ustawą o ustroju sądów powszechnych. Ustawa wprowadza zmiany m.in. w ustalaniu losowego przydziału spraw sędziom oraz równego obciążenia w sądzie sędziów sprawami.

Źródło: Twitter

Wczytuję ocenę...


WIECZÓR WYBORCZY - GADOWSKI, HERUDZIŃSKI, KARNKOWSKI - PO CZEKA TERAZ 4 LATA POSTU. ONI TEGO ...
Wczytuję komentarze...
Najnowsze