Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Youtuber aresztowany. Opublikował film, w którym poniżał niepełnosprawnego

mm 7:27 19 kwietnia 2021
Film zatytułowany „Jak daleko się posunie za pieniądze” został wyświetlony ponad 500 tys. razy (zdjęcie ilustracyjne)Fot. Pixabay/USA-Reiseblogger
Prokuratura w Szczecinie zatrzymała trzy osoby. Nakręciły one i opublikowały w internecie film przedstawiające, jak znęcają się nad niepełnosprawnym intelektualnie chłopakiem.

Film zatytułowany „JAK DALEKO SIĘ POSUNIE ZA PIENIĄDZE” został wyświetlony ponad 500 tys. razy. Oskarżeni proponują ofierze wykonanie różnych zadań za pieniądze. Za 100 złotych chłopak zjada garść ziemi, za 200 skacze z balkonu do kontenera na śmieci, a za 500 – rozbija cegły na głowie. Tarza się też błocie, zjada kocie odchody i wchodzi do szamba.

Wcześniej młody mężczyzna wychowywał się w domu dziecka, a wcześniej był maltretowany i zaniedbywany.

Oskarżony tłumaczy w mediach społecznościowych, że „chłopak nie przyszedł i nie powiedział: sorry, jestem niepoczytalny. Nie, zachowywał się normalnie. Zdziwiło mnie, że chciał robić hardkorowe zadania, chciał jeść g***o, nie będę mówił, co chciał robić, ale myślałem, że typek jest świrnięty pod takim względem, że chce robić wszystko”. „To wygląda tak, jakbym specjalnie chciał wziąć chorą osobę do filmu, bo nikt inny nie byłby w stanie tego zrobić. Mnóstwo innych osób chciało zrobić ten film. Nie jesteśmy lekarzami, żeby stwierdzić, czy chłopak jest niepoczytalny” – dodał. Uznał, że nie ma za co przepraszać. „Nie zrobiliśmy tego celowo i celowo się nie naśmiewaliśmy” – napisał.

Znęcanie się nad osobą nieporadną ze względu na stan psychiczny jest w Polsce zagrożone karą od pół roku do ośmiu lat więzienia

Patoyoutuber Łukasz W. („Kamerzysta”) trafi na miesiąc do aresztu. Dwie pozostałe zatrzymane osoby mają dozór policyjny. Prokurator wnioskował o 3-miesięczny areszt dla dwóch osób.

Źródło: polsat, rmf

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze