Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wzmożona aktywność superwulkanu Yellowstone. Eksperci: Wybuch zabije miliardy

M.N. 9:35 14 marca 2018
Wikimedia Commons
Naukowcy pilnie śledzą wstrząsy superwulkanu. Amerykanie z niepokojem przyjmują informacje o kolejnych trzęsieniach ziemi na terenie Yellowstone.

W ostatnich dniach zanotowano wzmożoną aktywność sejsmiczną na terenie superwulkanu Yellowstone. W ciągu kilku godzin pojawiły się drgania o sile 1,5 i 1,8 stopnia w skali Richtera – informuje Daily Mail. Wiadomość przeraziła Amerykanów, którzy na Twitterze wyrażali swoje obawy w związku z informacjami o wstrząsach.

Wzmożoną aktywność obserwowano już w lutym. W ciągu jednego tygodnia zanotowano wtedy 200 trzęsień ziemi. Na terenie Yellowstone rocznie odnotowuje się od 1000 do 3000 trzęsień ziemi. Najsilniejsze zostało zarejestrowane w 1959 roku. Miało siłę 7,3 stopni.

Wulkan z amerykańskiego parku narodowego może gromadzić pokłady wrzącej lawy na przestrzeni o rozmiarach 90x30 km. Jeszcze kilkanaście lat temu uważano, że jest jej 2,5 razy mniej. Ostatnia erupcja miała miejsce 631 tys. lat temu. Skutki wybuchu mogą być katastrofalne dla ludzkości.

 

Źródło: o2.pl, Twitter

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze