Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wyższe płace, emerytury oraz równe dopłaty dla rolników - hattrick Kaczyńskiego

7:14 9 września 2019
Gazeta Polska Codziennie
Podczas sobotniej konwencji wyborczej Prawa i Sprawiedliwości w Lublinie liderzy ugrupowania przedstawili propozycje na nadchodzącą kadencję. Wyższe płace, emerytury oraz równe dopłaty dla rolników – to trzy główne propozycje, określone mianem hattrick Kaczyńskiego.

W sobotę w Lublinie odbyła się konwencja wyborcza PiS pod hasłem „Dobry czas dla Polski”, w trakcie której liderze ugrupowania zaprezentowali program wyborczy. Wystąpili m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki oraz była premier Beata Szydło.


Wśród zapowiedzi znalazło się podniesienie pensji minimalnej 1 stycznia 2020 r. do 2600 zł, do końca 2020 r. do 3000 zł, a do końca 2023 r. do 4000 zł. Zaproponowano m.in. drugą trzynastą emeryturę w 2021 r., przeznaczenie po 2 mld zł na fundusz modernizacji szpitali oraz fundusz modernizacji szkoły, podniesienie ryczałtu dla małych i średnich przedsiębiorstw z 250 tys. do 1 mln euro i dalej do 2 mln euro, a także powołanie specjalnego Funduszu 100 obwodnic.

Jak wskazuje dr Andrzej Anusz z Instytutu Józefa Piłsudskiego, sobotnia konwencja PiS sprowadza się do dwóch podstawowych tez.

– Pierwsza z nich to kontynuacja. Widać, że przedstawione elementy programu są kontynuacją polityki Prawa i Sprawiedliwości z ostatnich czterech lat, która spotkała się z dużym poparciem społecznym. Pójście tą drogą gwarantuje pozyskanie jeszcze większej liczby wyborców – mówił politolog w rozmowie z „Codzienną”.

Dodał, że druga teza to kwestia wiarygodności.

– Zapowiedzi z 2015 r. PiS spełniło. Przy ogłoszeniu nowego programu wyborcy mają podstawy twierdzić, że ten jest równie wiarygodny – tłumaczył „GPC”.

Na pytanie o filozofię polityczną dr Anusz odpowaida, że nie zmieniła się ona od 2015 r.

– Wówczas Polacy pierwszy raz od roku 1989 dostali coś od państwa. Program 500+, 13. emerytura… dziś widzimy tego kontynuację – wskazał.

 

Czytaj więcej w dzisiejszej "Codziennej".

 

Czytaj także:

PiS z samodzielną większością! Zjednoczona Prawica miażdży konkurentów w najnowszym sondażu

Źródło: Aleksander Mimier / Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze