Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wytyczne w sprawie szczepień. Podano liczbę punktów w powiecie

jm 17:59 13 kwietnia 2021
Co najmniej dwa duże punkty szczepień w każdym powiecieFot. pixabay/WiR_Pixs
Na rządowej stronie opublikowano wytyczne i wymogi dotyczące sposobu organizacji nowych Punktów Szczepień Powszechnych. Planowane jest otwarcie co najmniej 2 dużych punktów, funkcjonujących jako Punkty Szczepień Powszechnych, w każdym powiecie.

Według wytycznych w każdym powiecie powinny działać co najmniej dwa duże punkty szczepień.

- Docelowo w każdym powiecie (lub mieście na prawach powiatu) powinny być co najmniej 2 duże punkty szczepień funkcjonujące jako Punkty Szczepień Powszechnych: jeden prowadzony przez PWDL (populacyjny punkt szczepień), najlepiej szpital z dużym potencjałem szczepień, drugi jako element sieci koordynowanej przez wojewodów - organizowany ,,od podstaw" przez samorządy we współpracy z wybranym podmiotem wykonującym działalność leczniczą (PWDL) oraz w porozumieniu z NFZ - poinformowano.

- Nowe punkty powinny być co do zasady organizowane poza obecną siecią placówek medycznych (np. w domu kultury, w formie namiotów lub punktów drive-thru) - zaznaczono.

W powiatach o największej gęstości punktów szczepień opartych o istniejące placówki medyczne i dużej wydajności wystarczające może być funkcjonowanie tylko jednego PSP.

Samorządy powinny zgłaszać do wojewodów listę proponowanych lokalizacji nowych PSP oraz współpracujących z nimi PWDL. NFZ po przeanalizowaniu zgłoszeń ogłosi, które miejsca zostaną włączone do Narodowego Programu Szczepień jako Punkty Szczepień Powszechnych.

Szczepienia w nowych punktach będą przeprowadzane przez zespoły szczepiące. W ich skład będzie wchodziło 1-4 osoby. Jeden zespół powinien być w stanie wykonać średnio min. 100 szczepień dziennie.

Prezydent stolicy Rafał Trzaskowski poinformował, że w Warszawie będą cztery masowe punkty szczepień.

- Trwają rozmowy z NFZ nt. nowych punktów szczepień powszechnych. Na razie wiemy, że w Warszawie uruchomimy ich cztery. Dokładne lokalizacje mamy poznać w czwartek" - przekazał prezydent stolicy Rafał Trzaskowski w mediach społecznościowych. "My jesteśmy w pełnej gotowości. Czekamy na ostateczne decyzje po stronie rządowej i dostawy szczepionek - zaznaczył.

Źródło: pap

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze