Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Występ Polaków na Euro 2016. Minister sportu: Oglądaliśmy drużynę, z której możemy być dumni

dmc 7:54 5 lipca 2016
Witold Bańka, minister sportu TELEWIZJA REPUBLIKA
Wreszcie oglądaliśmy drużynę, z której możemy być dumni – podkreślił na antenie TV Republika Witold Bańka. Minister sportu dodał, że dobry występ Polaków na Euro 2016 to wielka zasługa trenera Adama Nawałki.

– Mamy reprezentację, która gra przyjemnie i skutecznie. Nie udało się awansować do finału, ale taki jest sport. Sukces Polaków pomoże ministerstwu sportu. Mamy drużynę, z której możemy być dumni. Po meczu z Portugalią możemy odczuwać lekki niedosyt, ale jednocześnie mamy ogromne powody do zadowolenia – mówił w programie "Prosto w Oczy" Witold Bańka.

Pytany o przygotowania do letnich igrzysk olimpijskich w Rio, minister sportu ocenił, że Polacy, którzy pojadą do Brazylii, mają szanse na medale. – Jeśli będzie zdrowie, to możemy optymistycznie podchodzić do igrzysk. Mamy naprawdę kilka szans medalowych. Życzyłbym sobie, żeby było ich jak najwięcej – oświadczył.

Bańka tłumaczył, że kierowany przez niego resort pracuje obecnie nad nową ustawą o sporcie, która "zadba o wizerunek zawodników i zwiększy zasady nadzoru nad związkami sportowymi". – Poddamy ją dyskusji, która na pewno nie będzie łatwa, ale jesteśmy na nią gotowy. Po igrzyskach olimpijskich będziemy chcieli dostosować tę ustawę do wymogów współczesności – tłumaczył gość TV Republika. 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze