Wysokie wygrane Zagłębia i Cracovii w Ekstraklasie

facebook.com/KGHMZaglebieLubin

Niedzielne spotkania ekstraklasy przyniosły wiele bramek i wysokie wygrane gospodarzy. Zagłębie Lubin pokonało 4:0 Koronę Kielce, zaś Cracovia 5:1 rozprawiła się z Piastem Gliwice.

Lubinianie mają za sobą rozegrane kilka dni temu trudne spotkanie z Partizanem Belgrad w Lidze Europy, zaś w najbliższy czwartek czeka ich rewanż. Zapewne mając to na uwadze Miedziowi by zaoszczędzić siły postanowili rozprawić się z niedzielnym rywalem w pół godziny. Strzelanie rozpoczął Łukasz Piątek już w 47 sekundzie meczu. Na 2:0 podwyższył Janus, wykorzystując rzut karny podyktowany za faul na Krzysztofie Piątku. Ciekawie rozegrany rzut wolny zakończony uderzeniem z najbliższej odległości Dąbrowskiego dał Zagłębiu trzeciego gola. Wynik spotkania otworzył Łukasz Piątek, zamknął natomiast w 31 minucie Krzystof Piątek pokonując bramkarza głową po rzucie rożnym. Druga połowa nie przyniosła większych emocji ani zmiany wyniku i zespół z Lubina może pokrzepiony efektowną wygraną w lidze czekać na rewanż z Partizanem.

Cracovia po porażce z Macedońską Shkendiją o europejskie puchary nie musi się już martwić, ale rywalizację w ekstraklasie rozpoczęła również od efektownej wygranej i to nad wicemistrzem Polski. Pierwszego gola w spotkaniu z Piastem strzelił już w 4 minucie głową Covilo. Wygrana walka o górną piłkę na minutę przed przerwą dała też Pasom drugą bramkę, tym razem strzelcem był Szczepaniak. W drugiej połowie najpierw piękna dwójkowa akcja Deleu i Cetnarskiego zakończyła się trafieniem Bazylijczyka, a potem zupełnie niepilnowany Covilo strzałem z dystansu podwyższył na 4:0 i spotkanie było praktycznie rozstrzygnięte. Honorowego gola dla Piasta zdobył wykorzystując nieporozumienie między obrońcami Szeliga, ale ostatnie słowo należało znowu do Cracovii. Budziński w 87 minucie dobił strzał Wdowiaka ustalając wynik meczu na 5:1. Tym samym Cracovia objęła prowadzenie w ligowej tabeli.

Źródło: ekstraklasa.org