Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wypadek autokaru w Turcji! Podróżowało nim 38 Polaków

AS 7:11 24 lipca 2019
flickr
38 Polaków uczestniczyło w wypadku autokaru w Turcji. Na badania do szpitali zostały przewiezione 22 osoby. Jedna z nich była w stanie zagrożenia życia. Rzeczniczka MSZ Ewa Suwara powiedziała, że część osób, po badaniach, opuściła już szpitale.

W pobliżu miejscowości Kemer w prowincji Antalya doszło do wypadku autokaru z turystami. Pojazd stoczył się z 20-metrowej skarpy. MSZ poinformowało, że wśród rannych jest 22 Polaków.

Według informacji tureckich mediów do wypadku doszło w środę ok. godz. 17.30 czasu miejscowego w pobliżu miejscowości Kemer w południowo-zachodniej Turcji, w prowincji Antalya. Kierowca stracił panowanie nad pojazdem i autokar stoczył się z 20-metrowej skarpy.

Rzecznik prasowy Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ewa Suwara powiedziała w TVP Info, trwają badania poszkodowanych. - Z 38 obywateli polskich, 22 zostało przewiezionych karetkami do szpitali. Jedna osoba była w stanie zagrażającym życiu - poinformowała.

Ewa Suwara podkreśliła, że duża część rannych "stopniowo wypisywana jest ze szpitali".

Służba konsularna jest na miejscu zdarzenia, udziela pomocy poszkodowanym, podobnie jak rezydent, pod którego opieką są turyści.

Polski MSZ podaje, że autokarem jechało 38 obywateli RP.

Ambasada RP uruchomiła infolinę pod numerem +90 530 469 1261. Dodatkowe informacje w sprawie wypadku można też uzyskać pod numerem dyżurnym konsulatu (+90 530 469 18 81).

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze