Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wyniki testów na obecność koronawirusa przedstawicieli Rady Ministrów oraz obsługi są negatywne

M.N. 15:36 17 marca 2020
Łukasz Szumowski / twitter.com/PremierRP
Wczoraj COVID-19 zdiagnozowano u ministra środowiska Michała Wosia. Dziś minister zdrowia poinformował, że koronawirusa nie potwierdzono u innych przebadanych członków rządu.

- Pojawiały się pytania dotyczące sytuacji w rządzie. Pan minister Michał Woś ma pozytywny wynik testu, jest chory na covid-19. Czuje się dobrze, jak napisał. Tu zaszła standardowa procedura, nie ma innych działań niż te, które normalnie wykonuje sanepid - powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski na konferencji pasowej.

- Wszystkie osoby, które miały bezpośredni kontakt z ministrem, w okresie, w którym może nastąpić zarażenie, zostały zmapowane przez służby sanitarne i zgodnie z zaleceniem inspekcji sanitarnej, osoby z tych newralgicznych obszarów działania państwa: lekarze, pielęgniarki, diagności, policjanci, farmaceuci, straż graniczna, sam sanepid - aby jak najszybciej przywrócić te osoby do pracy - wykonuje się siedmiodniową kwarantannę od momentu kontaktu - sprecyzował minister zdrowia.

- Ta grupa, która była na Radzie Ministrów, została przebadana - powiedział. Jak dodał, "wszystkie wyniki, które spłynęły z Rady Ministrów, są negatywne".

Szumowski dodał, że "nie był na tej radzie ministrów", w której uczestniczył Woś. - Te osoby, które mają wyniki negatywne, są decyzją inspekcji sanitarnej są zwolnione z kwarantanny i mogą dalej funkcjonować - powiedział szef resortu.

- Ten kontakt przy stole, kiedy siedzimy w pewnych odległościach, nie jest tak bliski, abyśmy byli zarażeni - zaznaczył Szumowski.

 

Minister zdrowia podkreślił również, że "nie mamy żadnych danych o potwierdzonych wynikach pozytywnych z otoczenia prezydenta".

Źródło: Polsat News, PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze