Wyniki Champions Chess Tour. Wiemy kto zagra w finale

FelixMittermeier/Pixabay

Amerykanin Wesley So wygrał z Tejmurem Radżabowem z Azerbejdżanu, a Norweg Magnus Carlsen pokonał Francuza Maxime'a Vachier-Lagrave po dogrywce w półfinale turniejów online szachów szybkich Champions Chess Tour

Norweski mistrz świata w czwartek wygrał z Francuzem 2,5:0,5. Wczoraj natomiast miał miejsce rewanż i tym razem to Vachier-Lagrave triumfował wynikiem 3:1.

Pierwszy półfinał

Ze względu na wyrównany wynik konieczna była dogrywka, która również zakończyła się remisem 1:1. W takiej sytuacji o awansie decydowała forma dogrywki nazwana armagedon, w którym białymi pionkami zagrał Carlsen, miał pięć minut aby zwyciężyć. Pojedynek zakończył się wygraną Norwega.

Starcie triumfatorów

W drugim półfinale naprzeciw sobie usiedli zwycięzcy poprzednich turniejów Champions Chess Tour.

So wygrał ze zwycięzcą Airthings Masters i liderem klasyfikacji cyklu Radżabowem 2:1, po remisach w dwóch pierwszych partiach i wygranej w trzeciej

Czym jest Champions Chess Tour

Meltwater Champions Chess Tour, czyli szachowa Liga Mistrzów, z sumą nagród 1,5 mln dolarów, składa się z 10 rozgrywanych w kolejnych miesiącach turniejów.

W Opera Euro Rapid pula wynosi 100 tys. dolarów, a zwycięzca otrzyma 30 tys. Szachiści rywalizują w tempie 15 minut plus 10 sekund po każdym ruchu na partię.

Kolejne spotkanie turnieju odbędzie się w dniach 13-21 marca.

Źródło: TVRepublika