Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wyłudzili z PARP ponad 3 mln złotych? CBA zatrzymało 3 przedsiębiorców

PR 9:52 12 czerwca 2019
cba.gov.pl
Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało trzy osoby podejrzane o wyłudzenie 3 mln zł dotacji z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. To krakowscy biznesmeni, którzy mieli wyłudzić środki w latach 2008-16 na trzy projekty.

Wydział Komunikacji Społecznej CBA poinformował, że funkcjonariusze krakowskiej delegatury zatrzymali 3 przedsiębiorców z Krakowa.

Postępowanie dotyczy podejrzenia wyłudzenia w latach 2008-2016 ponad 3 mln zł ze środków unijnych pochodzących z programu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości pn. ,,Innowacyjna gospodarka na lata 2007-2013”. Dofinansowanie dotyczyło trzech projektów:

  1. Utworzenie Centrum Badawczo-Rozwojowego Przemysłu Motoryzacyjnego.

  2. Utworzenie Centrum Badawczo-Rozwojowego Innowacyjnych Technologii Elektrotermicznych.

  3. Nowy wzór użytkowy samoczyszczących się kuwet.

Zebrany w trakcie prowadzonego śledztwa materiał dowodowy wskazuje, że beneficjenci programu wprowadzili PARP w błąd co do wysokości kosztów poniesionych przy realizacji poszczególnych etapów projektów, tożsamości podmiotów faktycznie wykonujących określone świadczenia, zakupu towarów i usług oraz posłużyli się poświadczającymi nieprawdę i nierzetelnymi dokumentami.

Zatrzymane przez CBA osoby zostaną doprowadzone do Prokuratury Okręgowej w Krakowie, gdzie zostaną im przedstawione zarzuty.

 

Czytaj także:

CBA zatrzymało 11 osób. Sprawa dotyczy aż 30 mln zł!

 

Źródło: cba.gov.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze