Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

​Wyjątkowy hołd dla Żołnierzy Wyklętych

AS 9:47 18 lutego 2020
tropemwilczym.org
Ponad 360 miejscowości w Polsce, blisko 20 za naszymi granicami i kilkadziesiąt tysięcy uczestników ubranych w koszulki z podobiznami żołnierzy podziemia antykomunistycznego – tak zapowiada się ósma już edycja Biegu Tropem Wilczym, który zorganizowany zostanie 1 marca, czyli w Narodowym Dniu Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Wydarzeniu będą towarzyszyły prelekcje, spotkania z bohaterami naszej niepodległości, koncerty, zbiórka krwi i wiele innych inicjatyw.

Bieg Tropem Wilczym został zorganizowany po raz pierwszy osiem lat temu w lesie koło Zalewu Zegrzyńskiego, a pobiegło w nim zaledwie kilkudziesięciu uczestników. Inicjatywa przez te kilka lat zyskała ogromną popularność, a w ostatniej edycji wzięło udział blisko 80 tys. uczestników, którzy pobiegli w 365 miejscowościach na całym świecie. Tegoroczna edycja będzie jeszcze okazalsza od poprzedniej.

Wczoraj w Belwederze w Warszawie odbyła się specjalna konferencja prasowa, na której przedstawiono plany na ósmą edycję Biegu Tropem Wilczym. Udział w briefingu (oprócz organizatora, którym jest Fundacja Wolność i Demokracja) wzięli również przedstawiciele resortów wspierających inicjatywę – minister zdrowia Łukasz Szumowski oraz rzecznik prasowy Ministerstwa Edukacji Narodowej Anna Ostrowska...

 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ! CZYTAJ DZISIEJSZĄ "GAZETĘ POLSKA CODZIENNIE" 


Autor: Jan Przemyłski 

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze