Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wygrane w automatach zwolnione z PIT

AS 18:06 6 lutego 2018
pxhere.com
Według nowego projektu nowelizacji ustaw podatkowych wygrane w automatach, czy też w grze w kości będą zwolnione z PIT. Projekt został przyjęty we wtorek przez rząd.

Zmiany mają objąć także zasady amortyzacji w przypadku firm nabytych w drodze spadku bądź darowizny, a także ulgę podatkową dla twórców.

Mowa o projekcie nowelizacji ustaw: o podatku dochodowym od osób fizycznych, podatku dochodowym od osób prawnych oraz o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne. Projekt został przygotowany przez ministerstwo finansów.

Według CIR projekt gwarantuje jednolite traktowanie dla uczestników legalnych gier hazardowych niezależnie od tego czy gry organizowane są przez operatorów prywatnych, czy spółkę państwa, czyli Totalizator Sportowy. - Wygrane w grach na automatach, grach w karty, grach w kości i grach cylindrycznych oraz grach w bingo pieniężne i bingo fantowe – bez względu na to, który z legalnie działających podmiotów je organizuje – będą zwolnione z podatku PIT - napisano.

Oznacza to, że przywrócone zostaną – obowiązujące do końca 2017 r. – zasady opodatkowania wygranych w kasynach gry (zwolnienie z PIT) oraz, że zasady te będą obowiązywały również dla wygranych uzyskanych w grach urządzanych przez spółkę wykonującą monopol państwa w tym zakresie (Totalizator Sportowy Sp. z o.o.) - Możemy przeczytać w komunikacie CIR. Ponadto podkreślono, że w pozostałym zakresie zasady opodatkowania wygranych m.in. w grach liczbowych pozostaną niezmienne w stosunku do przepisów obowiązujących obecnie.

Źródło: TVP Info

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze