Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wyciekły dane ponad dwóch milionów osób. Wysoka kara dla e-sklepu!

M.N. 16:32 19 września 2019
pixabay.com
Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych nałożył na internetowy sklep Morele.net karę w wysokości 2,8 mln złotych za nieodpowiednie zabezpieczenie danych osobowych klientów.

Wiceprezes UODO Mirosław Sanek powiedział, że kara jest m.in. za naruszenie zasady poufności danych.

- Administrator nie dochował wymogów w zakresie poufności bezpieczeństwa danych, nie zastosował adekwatnych środków zarówno technicznych jak i organizacyjnych, co doprowadziło przy takim ryzyku do niezgodnego z prawem wykorzystania danych 2 milionów 200 tysięcy klientów sklepów rodziny Morele.net - poinformował wiceprezes UODO.\

Wiceprezes UODO powiedział, że Morele.net nie wykazał też skąd wynikają zgody do przetwarzania danych klientów w systemie ratalnym.

- W tym miejscu zauważam i podkreślam, że zbiór danych klientów ratalnych zawiera nie tylko imię, nazwisko, dokładny adres zamieszkania, numer PESEL, a także dane, które chcielibyśmy mieć zabezpieczone w najwyższym stopniu i przetwarzane na jasnej, legalnej, w pełni rozliczanej podstawie. To są dane dotyczące zarobków, wydatków w gospodarstwie domowym, skali zobowiązań finansowych, także alimentacyjnych - powiedział Mirosław Sanek.

 

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.150/1) - SENSACYJNE ODKRYCIA NA WESTERPLATTE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze