Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wybory w USA wielką porażką... astrologów

MD 15:53 14 listopada 2016
Wikipedia
Po raz kolejny wiarygodność wszystkich astrologicznych przepowiedni została mocno nadwątlona. Jak się okazało, mało który z astrologów i „wizjonerów” przepowiedział wygraną Trumpa a wyborach prezydenckich w USA.

Wybory w USA okazały się sromotną porażką… astrologów. Fachowy portal zajmujący się tematem astrologii wybrał grupę 65 „wizjonerów” i ich przewidywania dotyczące wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. Tylko 22 z nich przewidziało wygraną Donalda Trumpa, za to 43 twierdziło, że 45. prezydentem USA zostanie Hillary Clinton.

Jeśli próba 65 astrologów została wybrana rzetelnie, bez manipulacji, to można śmiało stwierdzić, że mało wiarygodne jest „wróżenie z gwiazd”, skoro tylko co trzecia prognoza się sprawdza.

Znawcy tematu z jednej z polskich stron zajmujących się tematyką astrologiczną stwierdzają, że istnieje statystycznie istotne uzasadnienie dla tezy, że astrolodzy typowali odwrotnie, niż później działo się to w rzeczywistości, a wyniki wspomnianych prognoz są gorsze od tego, co można uzyskać poprzez rzut monetą.

 

Źródło: skyscript.co.uk, Facebook

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze