Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wybory prezydenckie w USA. Cruz i Kasich zawierają sojusz przeciw Trumpowi

dcz 17:28 25 kwietnia 2016
TWITTER.COM/THE PATRIOT
Ubiegający się o nominację Partii Republikańskiej w wyborach na prezydenta USA, Ted Cruz i John Kasich połączyli siły i ustalili wspólną strategię kampanii, aby zatrzymać Donalda Trumpa.

Sojusz ogłoszono w niedzielę – senator Cruz zrezygnował z objazdu po Oregonie a gubernator Kasich nie będzie prowadził kampanii w Indiana. – Aby zwiększyć szanse na to, że nominację otrzyma kandydat, który będzie potrafił zjednoczyć partię i wygrać w listopadzie wybory, nasza ekipa nie będzie prowadzić kampanii w Oregonie. Mamy nadzieję, że nasi sojusznicy nie przeprowadzą objazdu po Indiana – powiedział szef sztabu kampanii Cruza, Jeff Roe.

Donald Trump zareagował na te wieści na wpisem na Twitterze: „Wow, właśnie ogłoszono, że Kłamiący Ted i Kasich zamierzają kolaborować, aby odsunąć mnie od republikańskiej nominacji”, w kolejnym tweecie dodał: „Kłamiący Ted i Kasich są matematycznie martwi i zdesperowani. Ich donatorzy i grupy interesu nie są z nich zadowoleni. Smutne!”.

Donaldowi Trumpowi brakuje głosów 57 delegatów, aby uzyskać nominację jeszcze przed Narodową Konwencją Partii Republikańskiej. Najbliższe prawybory odbędą się w stanach Oregon i Indiana. W Partii Demokratycznej prowadzi Hillary Clinton, jednak po piętach depcze jej senator Bernie Sanders, który wygrał sześć z siedmiu ostatnich prawyborów.

Źródło: politico.com, CNN, Sky News, Fox News

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze