Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

„Wyborcza” opublikowała FAŁSZYWY list biskupów o LGBT

M.N. 17:50 14 lipca 2019
fot. Aleksander Mimier
„Nakaz miłości bliźniego odnosi się również do osób LGBT”. Mamy nowy list biskupów – brzmi tytuł artykułu „Gazety Wyborczej”. „Jako wspólnota uczniów Jezusa dążymy do lepszego poznawania i pełniejszego rozumienia słów Pisma Świętego na temat homoseksualności. Pomaga nam w tym także nauka” – czytamy. Dopiero na samym końcu artykułu – którego treść widzą wyłącznie czytelnicy, którzy wykupili subskrypcję – oświadczono, że list nie był napisany przez duchownych, a przez dziennikarza „GW”.

W rzekomym liście biskupów polskich wskazano m.in. na to, że nakaz miłości Jezusa odnosi się „rzecz jasna, również do osób LGBT, wśród których wielu jest przecież uczniów i wiele uczennic Chrystusa”. 

„Jako wspólnota uczniów Jezusa dążymy do lepszego poznawania i pełniejszego rozumienia słów Pisma Świętego na temat homoseksualności, w czym pomaga nam również współczesna nauka, która bada kwestię orientacji psychoseksualnej” – czytamy w fałszywym liście, opublikowanym w „Wyborczej”. 

O tym, że list jest w rzeczywistości fałszywy i nie napisał go żaden z biskupów dowiadujemy się dopiero na końcu publikacji. Co istotne, dowiedzieć się o tym mogą wyłącznie osoby, które wykupiły dostęp do pełnych artykułów na stronie internetowej gazety. 

Jak czytamy „tekst powstał w reakcji na oświadczenie Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Świeckich z 5 lipca 2019 r.”. „W rzeczywistości nie jest to list polskich biskupów, ale tekst napisany przez Bartosza Bartosika, który życzyłby sobie i wszystkim, aby dokumenty polskich hierarchów kościelnych zawierały treści bardziej ewangeliczne, a mniej publicystyczne” – oświadczono.

Źródło: tvp.info

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.166/1) - CAŁA PRAWDA O ANDRZEJU TRETYNIE - MODELOWYM REKTORZE III RP
Wczytuję komentarze...
Najnowsze