WTA Finals: Radwańska przegrała z Szarapową, ale ma szanse na półfinał

.facebook.com/AgnieszkaRadwanska1

Agnieszka Radwańska przegrała z Rosjanką Marią Szarapową 5:7, 7:6 (7- 4), 2:6 w meczu Grupy Białej w turnieju WTA Finals w Singapurze. Awans polskiej tenisistki do półfinału jest zależny od wyniku spotkania Dunki Caroline Wozniacki z Czeszką Petrą Kvitovą.

Radwańska wzbudziła uznanie w drugim secie. Przegrywała w nim już 1:5 (i 30:40 w siódmym gemie), by zapisać na swoje konto pięć kolejnych gemów, a później rozstrzygnąć na swoją korzyść tie-break.

Szarapowa, która jest wiceliderką rankingu WTA, to dla szóstej w tym zestawieniu krakowianki rywalka bardzo niewygodna. Z 13 ich konfrontacji 25-letnia Polka wygrała zaledwie dwie. W tym roku roku zmierzyły się trzy razy i wszystkie te spotkania rozstrzygnęła na swoją korzyść Rosjanka (wcześniej rywalizowały w Stuttgarcie i Madrycie).

Podopieczna Tomasza Wiktorowskiego zwyciężyła w Singapurze wcześniej w jednym meczu i - by liczyć się w walce o miejsce w czołowej czwórce WTA Finals (impreza funkcjonowała do ubiegłego roku pod nazwą WTA Championships) - musiała wygrać w piątek przynajmniej najmniej seta. Będzie kontynuować występ w Singapurze, jeśli Wozniacki pokona Kvitovą. W każdym innym wypadku w półfinale wystąpią Dunka i Czeszka.

Najlepszym wynikiem Radwańskiej w WTA Finals jest półfinał z 2012 roku. Jej piątkowa przeciwniczka triumfowała w niej cztery lata temu.

Wynik meczu Grupy Białej:

Maria Szarapowa (Rosja, 2) - Agnieszka Radwańska (Polska, 6) 7:5, 6:7 (4-7), 6:2.