Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wszystko jasne! Czy w tajemniczych przesyłkach do Białego Domu była trucizna?

AS 13:20 4 października 2018
wikimedia.org
W przesyłkach do Białego Domu i Pentagonu nie było rycyny. Poinformowała o tym rzeczniczka Pentagonu Dana White. Wcześniej podejrzewano, że w kopertach znajdowała się właśnie rycyna. To trucizna 6 tysięcy razy silniejsza niż cyjanek. Nie ma na nią antidotum.

Przedstawiciele Pentagonu poinformowali we wtorek, że otrzymali podejrzane przesyłki pocztowe zaadresowane na nazwisko sekretarza obrony Jima Mattisa. Z kolei pracownicy poczty zwrócili uwagę na listy zaadresowane do prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa. Początkowo służby ostrzegały mieszkańców miejscowości Logan, aby zachowali ostrożność, jednak później wydano komunikat mówiący, że nie ma zagrożenia dla ludzi.

Policja z Utah aresztowała mężczyznę podejrzanego o wysyłanie kopert. Zatrzymany został zidentyfikowany jako Willian Clyde Allen III. Przesyłki wysyłał z miejscowości Logan, leżącej około 100 kilometrów na północ od Salt Lake City. Aresztowanie jest efektem śledztwa prowadzonego przez FBI w sprawie "potencjalnie niebezpiecznych chemikaliów", jak napisali śledczy w oświadczeniu przesłanym do lokalnej prasy.

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


DZIENNIKARSKI POKER (STANKOWSKI) - JACEK OZDOBA (PIS) - SCHETYNA DOPROWADZIŁ JACHIRĘ DO SEJMU
Wczytuję komentarze...
Najnowsze