Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wstępny raport irańskich śledczych ws. katastrofy ukraińskiego samolotu!

K.B. 8:19 9 stycznia 2020
Według wstępnego raportu irańskich śledczych ukraiński samolot pasażerski, który rozbił się po starcie w Teheranie, palił się bezpośrednio przed katastrofą. Zginęło 176 osób – wszystkie, które były na pokładzie maszyny.

Jak wynika z raportu, na który powołuje się agencja Associated Press, załoga samolotu próbowała zawrócić maszynę na lotnisko.

Z kolei AFP, również powołując się na irański raport z dochodzenia w sprawie katastrofy, pisze natomiast, że samolot zawrócił, gdy stwierdzono „problem”.

W opracowaniu irańskiej agencji lotnictwa cywilnego, zacytowano świadków będących w pobliżu miejsca katastrofy oraz w samolocie przelatującym na dużej wysokości. Twierdzą oni, że boeing ukraińskich linii lotniczych UIA płonął, kiedy był jeszcze w powietrzu.

Według anonimowego informatora z kanadyjskich kręgów zajmujących się bezpieczeństwem, na którego powołuje się Agencja Reutera, w boeingu doszło awarii technicznej – prawdopodobnie chodzi o przegrzanie jednego z silników.

– Wstępna ocena zachodnich agencji wywiadowczych mówi, że samolot nie został zestrzelony przez pocisk. Nie ma dowodów, które by to potwierdzały – poinformowało źródło.

Płonący i spadający samolot uchwycono – jak wynika z opisu dziennikarza BBC – na nagraniu udostępnionym w mediach społecznościowych.

Czwartek jest dniem żałoby narodowej na Ukrainie. Prezydent Wołodymyr Zełenski wyraził oczekiwanie, że ukraińscy specjaliści, którzy są już w Iranie, zostaną włączeni do prac komisji, w szczególności do odczytania zapisów czarnej skrzynki.

Władze Ukrainy poinformowały, że na pokładzie samolotu, lecącego do Kijowa, znajdowało się 176 osób, w tym 167 pasażerów oraz dziewięciu członków załogi i nikt nie przeżył.

Źródło: TVP info, Media

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze