Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wspólna Deklaracja prezydentów Polski i Litwy z okazji 3 Maja

PR 14:23 3 maja 2018
twitter/Jakub Szymczuk/KPRP
Obchodzimy dziś rocznicę przyjęcia Konstytucji Rzeczypospolitej Obojga Narodów – pierwszej spisanej Konstytucji w Europie. Ten historyczny dokument narodził się z odważnego uznania, że los Narodu zależy od przyjęcia i udoskonalenia Konstytucji rozumianej jako strażnik niepodległości, wewnętrznej siły i wolności obywatelskich, wychodzących naprzeciw wyzwaniom czasów - czytamy w Deklaracji Prezydentów.

"227 lat temu nasze Narody wzbogaciły Europę i świat nowoczesnym aktem prawnym, wyznaczającym standardy dla wielu współczesnych ustaw zasadniczych. Litera i duch Konstytucji podtrzymywały pragnienie wolności, politycznej tożsamości i suwerenności naszych Narodów w trudnych czasach zaborów i okupacji.

Cele i ideały Konstytucji 3 Maja są dziś równie ważne i aktualne. Mierząc się z wielowymiarowymi regionalnymi i globalnymi wyzwaniami, zachowujemy jedność i determinację. Zdecydowanie wzmacniamy bezpieczeństwo i stabilność w Europie i na świecie oraz pogłębiamy nasze stosunki dwustronne w wymiarach obronnym, ekonomicznym, energetycznym, transportowym i innych.  

W tym roku Polska i Litwa świętują stulecie odzyskania swojej niepodległości. Głębokie historyczne więzi łączące nasze Narody inspirują nas do tego, aby – będąc sąsiadami i partnerami –  dalej wzmacniać nasze relacje" - głosi wspólna Deklaracja Prezydentów Rzeczypospolitej Polskiej oraz Republiki Litewskiej z okazji 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

 

 

 

Źródło: prezydent.pl, twitter

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze