Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wrrr... to będzie mroźna noc! Wydano ostrzeżenia pierwszego stopnia

am 21:55 10 stycznia 2019
zdjęcie ilustracyjnepixabay.com
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia w związku z silnymi mrozami i oblodzeniem. Czwartkowy komunikat dotyczy sześciu województw.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym mrozem wydano dla woj. podlaskiego, zachodniej części woj. mazowieckiego, lubelskiego i warmińsko-mazurskiego oraz południowej części woj. małopolskiego. Instytucja wskazuje, że w nocy temperatura spadnie tam nawet do -17 st.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed oblodzeniem obowiązuje we wschodnio-centralnej części woj. zachodniopomorskiego. IMGW prognozuje zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. 

Przewiduje się wystąpienie warunków, które sprzyjają wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. Mogą spowodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

"Pamiętajcie, że czadu nie można wyczuć ani zobaczyć. Jest on jednak śmiertelnie niebezpieczny. Wczoraj tlenkiem węgla zatruły się 2 osoby. Zimą zwracajcie też szczególną uwagę na osoby potrzebujące. Wczoraj z powodu wychłodzenia zmarła 1 osoba" – czytamy we wpisie na Twitterze.

 

Źródło: IMGW, twitter.com

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze