Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wrocław: otwarcie Ośrodka Kompleksowej Opieki nad Pacjentem po COVID-19. To druga taka placówka w Polsce

JD 13:37 1 grudnia 2020
Zdjęcie ilustracyjne.pexels.com/pixabay.com
Na Dolnym Śląsku otwarto Ośrodek Kompleksowej Opieki nad Pacjentem po COVID-19. Placówka powstała przy Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu. Ośrodek zajmie się opieką pacjentów, u których występują powikłania po zakażeniu wirusem SARS-CoV-2.

- Zależy nam na zapewnieniu kompleksowej opieki dla wszystkich naszych pacjentów. Zakażenie koronawirusem to w wielu przypadkach dopiero początek walki o powrót do pełni zdrowia. Późniejsze powikłania po chorobie mogą być bardzo niebezpieczne. Miejsca takie jak to zapewniają profesjonalną opiekę i specjalistyczny sprzęt. Pamiętajmy, aby obserwować się i zgłaszać w razie wystąpienia niepokojących objawów – zaapelował we wtorek marszałek województwa Cezary Przybylski.

Pacjenci będą mogli korzystać m.in. z badań czynnościowych i obrazowych układu oddechowego, badań serca, badań laboratoryjnych, a także z bezpłatnych konsultacji rehabilitanta, psychologa, dietetyka i pracownika socjalnego.

Wicemarszałek województwa Marcin Krzyżanowski powiedział, że wiele osób, które przeszły zakażenie koronawirusem przez wiele tygodni odczuwa skutki przebytej choroby.

- Wirus SARS–Cov-2 może pozostawiać niepożądane ślady w całym organizmie, świadczy to o tym, że mamy do czynienia z naprawdę niebezpieczną chorobą, której absolutnie nie możemy bagatelizować. To bardzo ważne, aby ozdrowieńcy, którzy nadal zmagają się z różnymi dolegliwościami, mogli liczyć na pomoc specjalistów. Takie działania znacznie zwiększają szanse na powrót do zdrowia – mówił.

Fundatorem usług medycznych jest Narodowy Fundusz Zdrowia, część środków pochodzi z Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc.Oznacza to, że pacjenci nie będą ponosili żadnych kosztów wynikających z korzystania z Ośrodka Kompleksowej Opieki.

DCChP we Wrocławiu nawiązało współpracę ze Szpitalem Specjalistycznym MSWiA w Głuchołazach. Jest to jedyny szpital w Polsce, w którym w ramach pilotażu Ministerstwa Zdrowia prowadzone są stacjonarne turnusy rehabilitacji pulmonologicznej dla pacjentów po COVID-19.

- To, co wyróżnia nasz Ośrodek Kompleksowej Opieki na Pacjentem po COVID-19, to holistyczne i skoordynowane podejście do problemów zdrowotnych naszych podopiecznych – wskazał dyrektor Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu Marcin Murmyło.

Poczas pobytu w placówce pacjent będzie pod opieką specjalistów chorób płuc, którzy dysponują szerokimi możliwościami diagnostycznymi i leczniczymi.

- Mamy coraz więcej ozdrowieńców po COVID-19, u których choroba zostawiła trwały ślad, przede wszystkim w płucach, ale również w stanie psychicznym, układzie krążenia czy ogólnej sprawności. Chcemy im pomóc w powrocie do normalnego życia – dodał dyrektor.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze