Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wrocław: Agresor z kijem baseballowym zatrzymany przez policję

AS 16:19 5 maja 2020
flickr
Policjanci zatrzymali 28-latka, który znajdując się w stanie nietrzeźwości, zaczepiał przypadkowych ludzi na ulicy. Co więcej mężczyzna przebywając w jednym z mieszkań, kijem bejsbolowym uderzał dwie inne osoby i kierował w stosunku do nich groźby karalne. Zatrzymany odbywał już wcześniej karę pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Za swoje czyny mężczyzna odpowie teraz przed sądem, który na wniosek prokuratury zastosował wobec niego trzymiesięczny tymczasowy areszt.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wołowie skierował patrol na interwencję dotyczącą mężczyzny, który miał chodzić po ulicach miasta z kijem bejsbolowym i  zaczepiać ludzi. Jak się okazało z późniejszego zgłoszenia, 28-letni mieszkaniec powiatu wołowskiego już wcześniej przebywając w jednym z mieszkań, uderzał kijem bejsbolowym, który posiadał, dwóch innych mężczyzn i groził im. Nietrzeźwy agresor został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Oddziałów Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, którzy pełnili służbę na terenie powiatu wołowskiego i zostali wysłani na miejsce zdarzenia.

Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszał m.in. zarzuty naruszenia czynności ciała i kierowania gróźb karalnych, które to czyny popełnił w warunkach recydywy. Młody mieszkaniec powiatu wołowskiego miał już bowiem na koncie karę pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu.

Zebrany przez wołowskich policjantów materiał dowodowy pozwolił na zastosowanie przez sąd wobec 28-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. 

Źródło: policja.gov.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze