Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wróblewski: musi być uruchomiania kampania społeczna, która walczyłaby z dezinformacją

AR 17:23 21 grudnia 2020
Gościem programu "Republika po południu" był socjolog prof. Michał Wróblewski. pixabay.com
Gościem programu "Republika po południu" był socjolog prof. Michał Wróblewski.

- Mamy pewne instytucje wyspecjalizowane w zdrowiu, od 1917 r. rozwinęła się medycyna i w przypadku Hiszpanki szczepionka pojawiła się kilkadziesiąt lat po tej epidemii - powiedział prof. Wróblewski.

- Można te pandemie przyrównać, bo każda pandemia wywiera wpływ na edukacje, gospodarkę. Pamiętajmy, że część dzieci nie chodzą do szkoły, nie mają kontaktu z rówieśnikami, może to wpłynie na ich dorosłe życie - dodał.

- Badania i wcześniejsze przypadki wskazują, że w początkowych fazach epidemii ludzie szukają pomocy w rządzie. Zaufanie do rządu może się odwrócić w każdej chwili, te działania rządu może nie są pozytywnie oceniane, ale jeśli program szczepień pójdzie w dobrą stronę to zaufanie będzie odbudowane - stwierdził w rozmowie. 

- Problemem może być bardziej kwestia zaufania społecznego, bo mamy dużo ludzi, którzy nie chcą się szczepić. Jesteśmy państwem, które sceptycznie podchodzi do innowacji - powiedział profesor. 

- Również ruchy antyszczepionkowe staja się dużą grupą i sieją takie postawy w społeczeństwie, dlatego musi być uruchomiania kampania społeczna, która walczyłaby z dezinformacją - stwierdził prof. Wróblewski.

Źródło: TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze