Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wróblewski: Co dalej z Sądem Najwyższym?

AS 8:15 4 lipca 2018
Gościem Aleksandra Wierzejskiego w poranku Telewizji Republika był Bartłomiej Wróblewski, poseł Prawa i Sprawiedliwości. W programie wypowiedział się na temat ustawy, która sprawiła, że sędziowie po 65 roku życia przechodzą w stan spoczynku – Z jednej strony, dla części sędziów jest to sytuacja, która odpowiada im życiowym oczekiwaniom. Uznali, że jest to moment, w którym mogą przejść na zasłużony stan spoczynku. Z drugiej strony może to być wyraz jakiegoś rodzaju sprzeciwu, wobec zmian dokonywanym przez Prawo i Sprawiedliwość - ocenił w programie.

– Kto jest pierwszym prezesem Sądu Najwyższego? – zapytał Aleksander Wierzejski. 

– Obecnie nie ma pierwszego prezesa Sądu Najwyższego w związku z tym, że 11 sędziów nie złożyło oświadczenia o woli pozostania - odpowiedział Bartłomiej Wróblewski. 

 – Czy doszło do kompromisu w tej sprawie pomiędzy pani Gersdorf a prezydentem a większością parlamentarną? - zapytał prowadzący Telewizji Republika. 

– Nie można tego tak do końca powiedzieć. (...) W sytuacji, w której nie ma pierwszego Sądu Najwyższego, obowiązki przejmuje najstarszy stażem sędzia - sędzia Iwulski. Jednocześnie pani Gersdorf udała się na urlop i powiedziała, że przekazuje obowiązki panu Iwulskiego, więc mamy tu taką jednomyślność - zauważył poseł. 

– Sędzia Iwulski jest jednym z tych sędziów, którzy ukończyli ten 65 rok życia, ale złożył oświadczenie. (...) Prawdopodobnie jednak prezydent odrzuci to oświadczenie, ponieważ sędzia Iwulski złożył oświadczenie, ale niezgodnie z przepisami ustawy - powiedział polityk PiS. 

– Skąd w ogóle problem ze składaniem tych oświadczeń przez sędziów? - dopytał Aleksander Wierzejski. 

– Z jednej strony, dla części sędziów jest to sytuacja, która odpowiada im życiowym oczekiwaniom. Uznali, że jest to moment, w którym mogą przejść na zasłużony stan spoczynku. Z drugiej strony może to być wyraz jakiegoś rodzaju sprzeciwu, wobec zmian dokonywanym przez Prawo i Sprawiedliwość - ocenił gość Telewizji Republika. 

 


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze