Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wreszcie! Wschód polski coraz bardziej bezpieczniejszy! Będą tam nowe dywizje !

sm 12:33 29 sierpnia 2019
fot. st.chor. Rafał Mniedło /domena publiczna
Nowa dywizja wojsk operacyjnych będzie działać na wschodzie Polski, ponieważ z tego kierunku płynie dziś zagrożenie – powiedział w czwartek szef MON Mariusz Błaszczak.

Minister wziął udział w uroczystości przekazania w podporządkowanie 18. Dywizji Zmechanizowanej dwóch brygad – 1. Warszawskiej Brygady Pancernej i 21. Brygady Strzelców Podhalańskich.

 

Dowódca 18. Dywizji gen. dyw. Jarosław Gromadziński podkreślił potencjał bojowy nowego związku taktycznego i NATO-wską strukturę jej dowództwa.

 

"Ta dywizja operuje na wschodzie Polski ze względu na to, że dzisiejsze zagrożenia są właśnie z tej strony. Nie przypadkiem wschodnia flanka NATO stanowi szczególny przedmiot zabiegów Sojuszu Północnoatlantyckiego" – powiedział Błaszczak, przypominając rozmieszczenie wielonarodowych batalionów NATO w regionie.

 

Gromadziński podkreślił, że ulokowane w Siedlcach dowództwo 18. Dywizji jest pierwszym dowództwem polskiej dywizji o strukturze NATO-wskiej, co ułatwia współdziałanie z sojusznikami. Zwrócił też uwagę, że tworzące nową dywizje brygady – dwie istniejące i jedna formowana – będą się składać z 12 batalionów i odpowiadać potencjałowi czterech brygad. 

Źródło: Media

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze