Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

WOT uruchomiły dla górników punkt pobierania próbek na obecność koronawirusa

kb 15:35 7 maja 2020
Wojska Obrony Terytorialnej uruchomiły w Gliwicach mobilny punkt pobierania próbek na obecność koronawirusa, gdzie będą badani górnicy – poinformował w czwartek szef MON Mariusz Błaszczak.

 Żołnierze WOT przed chwilą uruchomili w Gliwicach mobilny punkt do pobierania próbek na obecność koronawirusa. W najbliższym czasie pobiorą próbki od 1200 górników z Kopalni Węgla Kamiennego „Sośnica” – poinformował w czwartek na Twitterze Błaszczak.

Wcześniej szef MON podał, że w czwartek w walkę z koronawirusem zaangażowanych będzie 9784 żołnierzy i pracowników wojska oraz 1765 jednostek sprzętu.

Żołnierze od marca uczestniczą w działaniach mających spowolnić epidemię. Wspólnie z policją patrolują ulice i sprawdzają miejsca kwarantanny, transportują żywność i środki ochrony osobistej, opiekują się kombatantami i rodzinami medyków, wspierają Straż Graniczną.

W gotowości jest 14 wojskowych szpitali i pięć ośrodków medycyny prewencyjnej. Już wcześniej wojsko uruchomiło siedem laboratoriów do wykonywania testów na koronawirusa, w tym dwa mobilne.

Źródło: TVP info, Media, Twitter

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze