Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

WOT: Sztuki i sporty walki świetnie sprawdzają się w wojsku

IO 17:19 19 lutego 2021
Canva
W dniach 15-19 lutego 2021 r. w Dowództwie Wojsk Obrony Terytorialnej odbyło się III Zgrupowanie Projektu „Wojownik Niezłomny”. Projekt zrzesza żołnierzy WOT, których łączy pasja i zamiłowanie do sztuk walki, które uznawane są za najbardziej wszechstronne sporty na świecie.

Projektu uruchomiony został w czerwcu 2020 roku. Ideą przedsięwzięcia jest rozpropagowanie i zachęcenie do rozwijania zamiłowania do sztuk walki wśród żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, a także ich rozwój psychofizyczny.

- Pierwsze zgrupowanie miało charakter rozpoznawczo-zapoznawczy. Chcieliśmy, z jednej strony sprawdzić odzew, z drugiej zaś – skonfrontować uczestników. - Dzięki temu uzyskaliśmy wiedzę, jakim potencjałem dysponujemy – powiedział ppłk. Marek Grobel, koordynator projektu. W ramach trzydniowego zgrupowania wyłonieni zostali sportowi liderzy, trenerzy i koordynatorzy, którzy podczas zgrupowania szlifowali umiejętności, by po powrocie do rodzimej jednostki swoje doświadczenie wykorzystywać na szkoleniach rotacyjnych i zajęciach programowych z zakresu walki wręcz w poszczególnych brygadach Obrony Terytorialnej - dodał.

Miejscem zgrupowania jest Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej w Zegrzu, zaś organizatorem Wydział Wychowania Fizycznego i Sportu WOT,

Źródło: WOT

Wczytuję ocenę...
TAGI: WOT, Polska, wojsko


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze