Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

WOT pomogą weteranom ochronić się przed koronawirusem

AS 18:19 6 marca 2020
mon.gov.pl
Aby ograniczyć ryzyko zachorowania weteranów walk o niepodległość na chorobę wywoływana przez koronawirusa, ochotnicy WOT będą z nimi w kontakcie i w razie potrzeby udzielą pomocy – zapowiedział minister obrony Mariusz Błaszczak.

"Podjąłem decyzję o zaangażowaniu @terytorialsi w opiekę weteranów #ArmiaKrajowa i innych organizacji niepodległościowych aby ograniczyć ryzyko ich zachorowania #koronawirus. Żołnierze będą w stałym kontakcie z kombatantami i w razie potrzeby udzielą niezbędnej pomocy" – napisał Mariusz Błaszczak w piątek na Twitterze.

WOT odwołują się do tradycji niepodległościowych, zwłaszcza AK; symbol Polski Walczącej został umieszczony we flasze i orle tej formacji za akceptacją Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, który współpracuje z Dowództwem WOT. Weterani AK odwiedzają jednostki wojskowe, doradzają WOT przy wyborze patronów, uczestniczą w przysięgach i uroczystościach organizowanych przez WOT. Dowództwo WOT będzie logistycznie wspiera inicjatywy ŚZŻAK, a żołnierze OT uczestniczą w pogrzebach weteranów zgodnie z ceremoniałem wojskowym.

Źródło: pap

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze