Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wojska NATO na Bałtyku. Ćwiczenia desantowe międzynarodowej grupy

ds 21:40 12 czerwca 2017
Desant międzynarodowej grupy zadaniowej – w ramach natowskich ćwiczeń pod kryptonimem "Baltrops-17" – rozpoczyna się w środę w Ustce. Obrona powietrzna, wojna minowa czy zwalczanie okrętów podwodnych to tylko część zadań wojsk Sojuszu.

– Podczas elementu szkoleniowego w Ustce zaprezentowany zostanie desant głównych sił uderzeniowych na wybrzeże. Przed wylądowaniem desantowych sił głównych działania będzie wspierać lotnictwo, m.in. amerykański bombowiec B-52 i myśliwce F-16 z biało-czerwoną szachownicą – podaje Dowództwo Generalne RSZ.

Jak czytamy w komunikacie, Polska będzie uczestniczyć w manewrach pk. Baltops już po raz 27. To ćwiczenie międzynarodowe, oparte w głównej mierze na wspólnych działaniach morskich, ze szczególnym uwzględnieniem poszukiwania i zwalczania okrętów podwodnych, wojny minowej, obrony powietrznej oraz operacji desantu morskiego.

Siły główne międzynarodowej grupy zadaniowej będą desantowane na amfibiach AAV-7 z poduszkowców desantowych LCAC oraz z polskich okrętów transportowo-minowych.

Źródło: Niezależna.pl

Wczytuję ocenę...


GEOPOLITYCZNY TYGIEL (ODC.126) - TRWA WOJNA PROPAGANDOWA MAJĄCA OSŁABIĆ SOJUSZ POLSKI Z USA
Wczytuję komentarze...
Najnowsze