Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wojna Liroya z Kukiz'15!

EmaPob 10:45 11 lipca 2017
Telewizja Republika
Piotr Liroy-Marzec złożył pozew przeciwko wiceszefowi Klubu Kukiz'15 Jarosławowi Porwichowi - informuje "Rzeczpospolita". Pozew jest konsekwencją słów pozwanego o „czyścicielach kamienic", z którymi raper rzekomo miał się zadawać.

„Rzeczpospolita" dotarła do treści pozwu cywilnego o ochronę dóbr osobistych, który w imieniu Marca złożył prawnik 23 czerwca w Sądzie Okręgowym w Warszawie.

Czytamy w nim, że Liroy domaga się od pozwanego zamieszczenia na własny koszt oświadczenia na większości najpopularniejszych portali, w tym rp.pl.

„Przepraszam Pana Posła na Sejm RP – Piotra Liroya Marca za naruszenie jego dóbr osobistych w postaci imienia i czci, do czego doszło na skutek sporządzenia i upublicznienia oświadczenia Prezydium klubu poselskiego Kukiz'15, którego byłem współautorem, a które to zawierało nieprawdziwe, niesprawdzone oskarżenia o to, że współpracownikami posła są czyściciele kamienic, osoby głęboko nieuczciwe, uwikłane w aferę reprywatyzacyjną w Warszawie" – brzmi treść, której zamieszczenia domaga się Liroy.

To jednak nie wszystko. Pozywający oczekuje też wykupienia przez Porwicha przeprosin o tej samej treści w trzech wiodących stacjach telewizyjnych przed ich wieczornymi programami informacyjnymi, które ma odczytać lektor. Ponadto Liroy chce, aby wiceszef Klubu Kukiz'15 wpłacił 10 tys. zł na cel charytatywny: fundację Domy Wspólnoty Chleb Życia Siostry Małgorzaty Chmielewskiej. Biorąc pod uwagę rynkowe stawki, w przypadku przegranej, Porwich będzie musiał wydać ok. kilkuset tysięcy złotych - informuje "Rzeczpospolita". 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze