Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wojewoda śląski: rodziny osób poszkodowanych w wypadku zostały objęte pomocą. Podejrzany kierowca volkswagena

AKŁ 15:17 23 sierpnia 2020
Służby na miejscu tragicznego wypadku w miejscowości Kleszczów w nocy z 22 na 23 bm.PAP
- Najciężej poszkodowany kierowca został helikopterem przetransportowany do szpitala, pozostałe sześć osób z lżejszymi obrażeniami do innych palcówek medycznych w województwie śląskim. Na tę chwilę wydaje się, że informacje płyną dość optymistyczne - nikomu nie zagraża niebezpieczeństwo utraty życia. Wszystkie rodziny osób poszkodowanych w wypadku drogowym zostały objęte pomocą psychologiczną, jeżeli będzie potrzeba dodatkowej pomocy, to również zostanie ona udzielona - zapewnił w niedzielę wojewoda śląski Jarosław Wieczorek. Zatrzymany kierowca volkswagena mógł przyczynić się do tragicznego wypadku w Gliwicach. Prawdopodobnie prowadził manewr wyprzedzania, ale weryfikujemy to - powiedział w niedzielę komendant miejski policji w Gliwicach insp. Marek Nowakowski.
W sobotę wieczorem na dk 88 w pobliżu węzła Kleszczów (woj. śląskie) w wyniku zderzenia busa i autokaru zginęło dziewięć osób, a siedem odniosło obrażenia. Renault traffic, jadący od Gliwic w stronę Wrocławia, przewrócił się na jezdnię i sunąc po niej znalazł się na przeciwległym pasie ruchu. Wtedy w dach tego samochodu wjechał autokar.

Wojewoda śląski na konferencji prasowej poinformował, że życiu siedmiu osób, które odniosły obrażenia w wypadku, nie zagraża niebezpieczeństwo. "Najciężej poszkodowany kierowca został helikopterem przetransportowany do szpitala, pozostałe sześć osób z lżejszymi obrażeniami do innych palcówek medycznych w województwie śląskim. Na tę chwilę wydaje się, że informacje płyną dość optymistyczne - nikomu nie zagraża niebezpieczeństwo utraty życia" - powiedział Wieczorek.

Dodał, że wszystkie rodziny zostały objęte pomocą psychologiczną. "Jeżeli będzie potrzeba dodatkowej pomocy to również taka pomoc zostanie udzielona" - zapewnił.

Przekazał też, że był w kontakcie z wojewodą podkarpackim Ewą Leniart, która - jak mówił - zapewniła stosowną pomoc dla rodzin siedmiu ofiar z województwa podkarpackiego. "Jesteśmy również w kontakcie z konsulem republiki Słowenii, tak by jak największe poczucie bezpieczeństwa dać rodzinie poza granicami naszego państwa" - powiedział.

Wojewoda śląski złożył kondolencje rodzinom tragicznie zmarłych osób. "Ja nie pamiętam takiego wypadku drogowego, gdzie w jednym momencie, w jednym pojeździe śmierć poniosło aż dziewięciu podróżujących" - przyznał Wieczorek.

Podkreślił, że służby bardzo szybko pojawiły się na miejscu zdarzenia. Podziękował za ich pracę.

 

https://telewizjarepublika.pl/panel/?fbclid=IwAR1KnYQrZiF1DYov9aSMXuSNV4xZcSqzsOl1UOgH3Rt1Pu8jQGXRvo-6coc

Źródło: PAP, PR 24, TVP Info

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze