Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wody Polskie. Zator lodowy na Wiśle pokonany

IO 16:16 27 lutego 2021
Fot. PAP/Leszek Szymański
Lodołamaczom Wód Polskich udało przebić się przez zator lodowy na Wiśle pomiędzy Dobrzykowem a Kępą Polską. Lodołamacze kontynuują pracę przy rozbijaniu kry spływającej wraz z nurtem. Poziom rzeki w Wyszogrodzie opadł poniżej stanu ostrzegawczego, a w Kępie Polskiej poniżej stanu alarmowego.
- Lodołamaczom Wód Polskich udało przebić się przez zator lodowy na Wiśle pomiędzy Dobrzykowem a Kępą Polską. Wielkie kawałki połamanej kry spływają w dół Wisły. Lodołamacze rozbijają je na mniejsze i udrażniają rynnę dla bezpiecznego spływu - podały Wody Polskie. Jak podkreślono w informacji,

W sobotę po południu poziom Wisły w Wyszogrodzie opadł do 496 cm, czyli 4 cm poniżej stanu ostrzegawczego, przy stanie alarmowym 550 cm. Z kolei w Kępie Polskiej poziom rzeki w sobotę po południu wynosił już 499 cm, czyli 1 cm poniżej stanu alarmowego, przekraczając jeszcze stan ostrzegawczy o 49 cm.

Wcześniej Wody Polskie informowały, że w sobotę rano do akcji w środkowym biegu Wisły wyruszyło 7 lodołamaczy, z czego 4 popłynęły w górę rzeki powyżej Płocka, by przebić się przez zator w rejonie Dobrzykowa, kierując się w stronę Kępy Polskiej.

Jak podkreślono w informacji, na pokładzie lodołamaczy idących na czole są pracownicy Wód Polskich najlepiej znający rzekę, bo warunki na tym odcinku Wisły są bardzo trudne".

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze