Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Woda nie zdrożeje do 2019 r.! Ministerstwo powoła regulatora cen

MAD 7:28 31 lipca 2017
flickr.com/Kamil Kaczor/CC BY 2.0
Choć nie brakuje głosów, że wraz z wejściem w życie uchwalonego niedawno przez Sejm prawa wodnego, ceny wody drastycznie wzrosną, to ministerstwo środowiska uspokaja. - Ceny wody pozostaną na niezmienionym poziomie do 2019 r. - zapewnił wiceminister środowiska, Mariusz Gajda.

Wprowadzenie nowego prawa wodnego spotkało się ze strony opozycji z licznymi głosami o podwyżkach cen wody. Jak pisze „Gazeta Polska Codziennie”, już w tym roku część przedsiębiorstw wodno-kanalizacyjnych zafundowało Polakom podwyżki cen wody. Ceny wody i odprowadzania ścieków – wg raportu NIK z 2016 r. - są jednymi z najwyższych w całej Unii Europejskiej. Wzrost cen jeszcze kilka lat temu sięgał nawet 70%. Pojawiały się również przykłady dążenia gmin do podnoszenia cen wody, by z tych zysków finansować inne zadania.

Wiceminister środowiska Mariusz Gajda zapewnia, że nowe prawo wodne nie doprowadzi do nagłego, dużego wzrostu cen wody i pozostaną one niezmienione do 2019 r. Gajda dodaje, że przedsiębiorstwa wodno-kanalizacyjne nie powinny wykorzystywać ustawy do podnoszenia cen.

Aby temu zaradzić, ministerstwo z inicjatywy ministra środowiska Jana Szyszki i ministra Henryka Kowalczyka powoła regulatora cen, który zatwierdzać będzie taryfy dla przedsiębiorstw wodno-kanalizacyjnych na okres nie krótszy niż 3 lata i nie dłuższy niż 5. Ma to zapobiec sytuacjom, gdzie przedsiębiorstwa ceny wody podnosiły praktycznie co rok.

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze