Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wnioski o wotum nieufności wobec Beaty Szydło i Elżbiety Rafalskiej odrzucone przez Sejm [AKTUALIZACJA]

am 19:32 6 czerwca 2018
Telewizja Republika
Sejm odrzucił wnioski o wotum nieufności wobec wicepremier, szefowej Komitetu Społecznego Rady Ministrów Beaty Szydło, a także wobec minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej. Oba wnioski odnosiły się do protestu osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie.

 

"Co zrobiliście dla tego środowiska?"

– Czy powinno być tak, że osoby niepełnosprawne są cynicznie wykorzystywane w gierkach politycznych? Co zrobiliście dla tego środowiska? Czy wiarygodnym jest polityk, który jednego dnia w Czarnym Marszu domaga się zabijania niepełnosprawnych nienarodzonych dzieci, a drugiego jest z nimi w Sejmie? – powiedziała wicepremier Beata Szydło.
 
– Bardzo chętnie zajmujecie się PiS, natomiast PiS zajmuje się interesem Polaków – mówiła Szydło.

– Czy powinno być tak, że osoby niepełnosprawne są cynicznie wykorzystywane w gierkach politycznych? Co zrobiliście dla tego środowiska? – pytała.

– Czy wiarygodnym jest polityk, który jednego dnia w Czarnym Marszu domaga się zabijania niepełnosprawnych nienarodzonych dzieci, a drugiego jest z nimi w Sejmie? – pytała.

"Powinniśmy bronić Polaków przed powrotem PO i PSL do władzy"

– Wicepremier Beata Szydło i minister Elżbieta Rafalska odpowiadają za taką liczbę sukcesów, że ludzie w całej Polsce nie mogą uwierzyć, iż są wnioski o ich odwołanie; nie zrobicie tego; odwołajcie swoją politykę antyspołeczną – bronił Szef Rady Ministrów.

– Zamiast drwin i kpin z celów społecznych, które przebudowały Polskę, może pomyślicie nad jakimiś propozycjami programowymi. Odpowiedzcie, czy popieracie czy nie 500 plus, wyprawkę szkolną, czy przywrócicie poprzedni wiek emerytalny? – pytał autorów wniosku.

–  Jeszcze w czerwcu z wicepremier Beatą Szydło i minister Elżbietą Rafalską zorganizujemy "okrągły stół" i będziemy zmieniać system dla dobra osób niepełnosprawnych – dodał.

  – Cechą naszej polityki społecznej jest wiarygodność – stwierdził premier. Jako przykład zrealizowanych obietnic szef rządu wskazał wypłatę jednorazowego świadczenia w wysokości 300 zł dla każdego uczącego się dziecka. Pieniądze mają być wypłacane w ramach programu "Dobry start".

– My dajemy wybór, ten kto chce przechodzi na emeryturę - 60, 65, jak chce pracuje dłużej. I bardzo wiele osób wybiera pracę, wiele osób też wybiera odejście na wcześniejszy wiek emerytalny. Dokładnie to, co obiecaliśmy. Cechą charakterystyczną naszej polityki społecznej jest wiarygodność, to chcę podkreślić – powiedział premier.

Dodał, że Program 500 plus oprócz różnych celów społecznych i prorodzinnych "jest też programem prodemograficznym". W tym kontekście zwrócił uwagę na ostatnie dane Głównego Urzędu Statystycznego. Jak mówił w analizach GUS w 2014 r. prognozowano, że w 2017 r. urodzi się 346 tys. dzieci. "Urodziło się blisko 60 tys. więcej. To jest wielki sukces prodemograficzny również tego programu, Programu 500 plus" - wskazał.

– Powinniśmy bronić Polaków przed powrotem PO i PSL do władzy; wzrost gospodarczy musi służyć wszystkim grupom społecznym – podsumował premier.

Źródło: twitter.com

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ (PUBLICYSTA) - NIE WRÓŻĘ ROKOSZOWI SĘDZIOWSKIEMU WYGRANEJ
Wczytuję komentarze...
Najnowsze