Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Włoski dziennikarz manipuluje faktami? "Auschwitz znajdował się w bardzo katolickiej Polsce". Jest reakcja polskiej ambasady

A.N. 18:18 12 maja 2020
pixabay/grafika ilustracyjna
W sprawie słów znanego włoskiego dziennikarza Enrico Mentana, który napisał, że „obóz Auschwitz znajdował się w bardzo katolickiej Polsce” zainterweniowała polska ambasada.

W ostatnim czasie Włochy poruszyła sprawa  25-letniej Silvii Romano, która została porwana w Kenii i po półtora roku niewoli powróciła do domu. Kontrowersje budzi jednak konwersja kobiety na islam. W prasie pojawiły głosy, że to sytuacja podobna do tej, w której Żyd podczas II wojny światowej zostałby nazistą. Mentana skrytykował takie głosy. 

„Chcę delikatnie przypomnieć, że obóz Auschwitz znajdował się w bardzo katolickiej Polsce, a sam Hitler był katolikiem ochrzczonym i bierzmowanym” – napisał na Facebooku. 

Do  skandalicznych słów dziennikarza stanowczo odniosła się już polska ambasada we Włoszech. W

– To prawda, że Polska w czasach drugiej wojny światowej była bardzo katolicka. Konieczne jest to, by zawsze i przede wszystkim przypominać, że podczas tego globalnego konfliktu Polska była okupowana przez nazistów” – zaznaczyła placówka we wpisie.

„A zatem każde stwierdzenie, które może sugerować albo zakładać z góry, że Auschwitz zostało zbudowane w Polsce, bo była bardzo katolicka i łączenie ze sobą tych dwóch elementów, jest głęboko błędne, niesprawiedliwe i nieusprawiedliwione” – czytamy w oświadczeniu.

Źródło: Twitter/Facebook

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze