Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Włochy: nielegalny przerzut migrantów z Afryki

ASy 13:28 8 września 2020
Organizacja miała swoich przedstawicieli w krajach północnej Europy i w AfrycePixabay
Policja w Palermo aresztowała czternastu obcokrajowców należących do międzynarodowej organizacji przestępczej. Przestępcy zajmowali się organizacją nielegalnej migracji. Obecnie trwają poszukiwania jeszcze czterech innych osób.

Śledztwo prokuratury w Palermo prowadzone w tej sprawie było od trzech lat. Opierało się w głównej mierze na zeznaniach migrantów przybyłych do Włoch, podsłuchu rozmów telefonicznych i wymianie informacji z policją innych krajów europejskich.

Organizacja miała swoich przedstawicieli w krajach północnej Europy i w Afryce. Zajmowała się przerzutem migrantów najpierw w Afryce, potem z Afryki na Sycylię. Współpracowała również z gangami, które więziły migrantów w Libii. Na Sycylii osobom tym pomagano w ucieczce z ośrodków dla uchodźców, zaopatrywano w fałszywe dokumenty i organizowano im podróż do krajów Europy Północnej.

Podczas śledztwa włoska policja skarżyła się najbardziej na to, że państwa północnej i środkowej Afryki kompletnie nie współpracowały w udaremnieniu przestępców.

 

Źródło: polskieradio24.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze