Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Włochy mają dość. Mocna zapowiedź wicepremiera Salviniego odnośnie migracji

PR 17:44 8 lipca 2018
twitter.com/matteosalvinimi
Włoski wicepremier i szef MSW Matteo Salvini oświadczył, że będzie domagał się zamknięcia portów dla zagranicznych statków, które uczestniczą w międzynarodowych operacjach patrolowania Morza Śródziemnego i ratowania migrantów. Prezentowana przez nowy rząd polityka zaostrzenia zasad przyjmowania uchodźców przybiera na sile.

 

Informacja o chęci zamknięcia włoskich portów dla statków patrolujących Morze i ratujących migrantów, to  zapowiedź kolejnego ruchu nowego rządu w ramach zaostrzania polityki migracyjnej.

Wcześniej wydano zakaz wpuszczania statków zagranicznych organizacji pozarządowych zabierających migrantów z łodzi i pontonów.

Teraz, Salvini wydał kolejne oświadczenie, w którym zapowiedział, że przedstawi  w czwartek na forum europejskim w Innsbrucku włoską prośbę o zablokowanie zawijania do włoskich portów statków międzynarodowych misji obecnych w tej chwili na Morzu Śródziemnym.

Następnie minister spraw wewnętrznych przekazał, że w ciągu ostatnich 5 lat, Włochy podpisały porozumienia, na mocy których, wszystkie statki mające na pokładach uchodźców, mogły wpływać do włoskich portów i zostawiać ich na terenie tego kraju.

 - W zamian za co? - napisał wzburzony Salvini, dodając, że ze zmianą rządu, we Włoszech zmienią się też zasady.

 

Źródło: facebook, twitter

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze