Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Właściciel "Żabki" deklarował, że nie sprzeda nic "PiS-owcom". Sieć szybko ostudziła jego bojowy nastrój

am 15:12 18 września 2018
Google, twitter.com/ niezalezna.pl
W sklepie "Żabka" przy ul. Kaliskiej 22 w Ostrowie Wielkopolskim pojawiła się nietypowa informacja. Na drzwiach zawieszono kartkę z informacją, że członkowie i sympatycy PiS nie będą obsługiwani w niedzielę handlową. Sieć Żabka Polska wydała w tej sprawie oświadczenie. Franczyzobiorca zapewne szybko wycofa się z deklaracji…

"W związku z niedzielą niehandlową członków i sympatyków PiS nie obsługuję, ponieważ nie pozwala mi na to klauzula sumienia” - brzmiała skandaliczna deklaracja, wywieszona w sklepie w Ostrowie Wielkopolskim. Właściciel obsługiwał klientów w koszulce z napisem "konstytucja".

W związku z zaistniała sytuacją, sieć Żabka Polska wydała oświadczenie:

"Sklepy Żabka są prowadzone przez ponad 3,5 tys. franczyzobiorców, którzy niezależnie zarządzają swoimi placówkami. Charakter naszej współpracy nie odnosi się do ich poglądów politycznych. Bez wątpienia sklep nie jest miejscem do organizowania happeningów politycznych, na co zwrócimy uwagę franczyzobiorcy. Komunikat został zamieszczony w sklepie bez naszej wiedzy i zgody.  Niedopuszczalne jest sugerowanie dyskryminacji jakiejkolwiek grupy klientów. To stoi w sprzeczności z ogólnymi zasadami naszej umowy z franczyzobiorcą. Dlatego obecnie analizujemy jakie kroki powinniśmy podjąć w związku z tym zdarzeniem".

Dziś firma wydała kolejne. Wynika z niego, że franczyzobiorca ma zaprzestać swoich działań, w innym wypadku może liczyć się z zerwaniem współpracy.

W reakcji na podjęcie przez franczyzobiorcę z Ostrowa Wielkopolskiego działań mających znamiona dyskryminacji na tle politycznym, Żabka Polska podjęła stanowcze kroki. W oparciu o przeanalizowane zapisy umowy o współpracy z partnerami handlowymi, Spółka wezwała franczyzobiorcę do zaprzestania tego typu działań, pod groźbą zerwania współpracy. Zgodnie z umową, sklepy Żabka służą prowadzeniu działalności handlowej oraz usługowej i nie powinny być wykorzystywane do innych form aktywności nieuzgodnionych z firmą Żabka. Niezależnie od faktu, że poglądy polityczne naszych partnerów handlowych są ich prywatną sprawą, w naszym przekonaniu ich manifestowanie powinno się odbywać z poszanowaniem innych, a sklep nie jest właściwym miejscem dla takich manifestacji. Jakiekolwiek przejawy dyskryminacji wobec potencjalnych i obecnych klientów sieci Żabka są niedopuszczalne i będą przez nas piętnowane. 

Źródło: niezalezna.pl

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze