Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Władze Austrii wprowadzają drugi lockdown

ASy 19:53 14 listopada 2020
Wiedeń/zdjęcie podglądoweFlickr
Kanclerz Austrii Sebastian Kurz poinformował, że Austria wprowadzi we wtorek ogólnokrajowy lockdown w celu opanowania rosnących zakażeń koronawirusem. Tym samym potwierdziło to wcześniejsze doniesienia Reutersa. Kwarantanna ma potrwać do 6 grudnia włącznie.

Wiadomo, że zostaną zamknięte wszystkie sklepy, których działalność nie jest konieczna. Czynne natomiast będą placówki z najpotrzebniejszymi artykułami, apteki, banki, urzędy pocztowe - podaje AFP.

Obecnie w Austrii obowiązuje godzina policyjna od godz. 20. do 6. rano. Zostanie ona rozszerzona w takim sensie, że w domu trzeba będzie pozostać cały dzień, poza takimi wyjątkami, jak wyjście do pracy, lekarza, sklepu po artykuły pierwszej potrzeby czy na ćwiczenia.

Kanclerz dodał, że chodzi o maksymalnie ograniczenie kontaktów międzyludzkich, a obywatele powinni pracować z domu, gdy tylko jest to możliwe. Nauka w szkołach będzie w całości odbywać się zdalnie. Do tej pory było tak w przypadku liceów i uczelni wyższych.

Mimo wprowadzenia pod koniec października częściowego lockdownu, w ramach którego zamknięto m.in. restauracje, kawiarnie, muzea i teatry, liczba nowych zakażeń w Austrii stale rosła. Rząd od kilku tygodni znajdował się pod coraz silniejszą presją, by znacznie zaostrzyć obowiązujące restrykcje.

W piątek austriackie MSW poinformowało o kolejnej rekordowej liczbie 9586 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w ciągu minionej doby, co zwiększyło ich łączną liczbę od początku epidemii w tym kraju do 191 228. Do tej pory w związku z Covid-19 w Austrii zmarło 1661 osób.

Źródło: wiadomości.dziennik.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze