Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wkrótce pierwszy stacjonarny szczyt UE

JJ 17:59 27 czerwca 2020
CC BY 3.0, Wikimedia Commons, fot. JLogan
Już za trzy tygodnie, po raz pierwszy od czterech miesięcy, w Brukseli odbędzie się szczyt przywódców krajów Unii Europejskiej w formie stacjonarnej.

Europejscy przywódcy mają wtedy podjąć próbę osiągnięcia porozumienia w sprawie budżetu Wspólnoty na lata 2021-2027, a także funduszu odbudowy gospodarczej po pandemii- podaje Polskie Radio 24.

Korespondentka PR w Brukseli, Beata Płomecka, powołując się na informacje od urzędników Rady, przekazała, że szczyt odbędzie się z zachowaniem reżimów sanitarnych.

Będzie to przejawiać się m.in. zachowaniem dystansu przy stole negocjacyjnym, a także ograniczonej liczbie członków delegacji narodowych.

Szczyt ma odbyć się także z ograniczoną obsługą dziennikarską. Nie będzie możliwe np. zorganizowanie dużej sali prasowej dla kilkuset dziennikarzy w atrium Rady UE, jak to ma miejsce na wszystkich tego typu spotkaniach.

Liczba osób w zamkniętych pomieszczeniach jest również ograniczona do dwustu, będą więc utrudnione kontakty osobiste z członkami delegacji.

Jeżeli chodzi o konferencje prasowe, będą one odbywać się raczej w formie zdalnej, chyba że delegacje będą organizować konferencje z udziałem dziennikarzy w swoich Stałych Przedstawicielstwach.

 

Źródło: Polskie Radio, IAR

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze