Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wizyta ministra środowiska w Brukseli. "Będziemy rozmawiać w kontekście Puszczy Białowieskiej"

am 14:11 21 lutego 2018
twitter.com
Minister środowiska Henryk Kowalczyk przebywa obecnie w Brukseli, gdzie spotka się z komisarzem środowiska Karmenu Vellą oraz przedstawicielami Parlamentu Europejskiego. Rozmowy będą dotyczyć m.in. sytuacji w Puszczy Białowieskiej. Wczoraj rzecznik generalny Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydał oświadczenie, że decyzje polskiego rządu ws. obszaru Natura 2000 w Puszczy Białowieskiej zostały podjęte z naruszeniem prawa UE.

Opinię wydano na podstawie sporu z Komisji Europejskiej z polskimi władzami, odnośnie do zwiększenia wycinki na terenach chronionych Puszczy Białowieskiej.

Ministerstwo środowiska podtrzymuje, że wszelkie że podjęte tam działania były zgodne z przepisami dyrektywy ptasiej i siedliskowej, niezbędne dla ochrony przyrody. Komisja Europejska jest odmiennego zdania. Wszczęła procedurę naruszenia prawa unijnego w Polsce. Trybunał podjął decyzję o zaprzestaniu wycinki do czasu rozstrzygnięcia sporu.

To będzie jeden z tematów dzisiejszej rozmowy - mówił minister Henryk Kowalczyk.

– Rozmowy będą dotyczyły ogólnie spraw środowiskowych, ale szczególnie będziemy rozmawiać w kontekście Puszczy Białowieskiej i wczorajszej rekomendacji rzecznika Trybunału. Chcemy też porozmawiać o przyszłości, o planie ochrony Puszczy Białowieskiej. Pewnie poruszymy również inne tematy np. sprawy klimatyczne - mówił szef ministerstwa środowiska.

Minister Kowalczyk zapewnił też, że Polska, niezależnie od wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE, zastosuje się do niego. 

 

Źródło: radiomaryja.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze